Victoria Cameron won two events for the Stephenville High School girls track team and three Honeybees each recorded a first-place finish, while the SHS boys had four athletes who won field events last Thursday at the Eagle Relays in Decatur.

While Cameron won both the girls 100-meters and 200-meters, teammates Amiah Rodriguez (800), Landri Withers (high jump) and Shayden Toof (triple jump) each recorded a first-place win.

The first-place winners among the SHS boys were Logan Davis (shot put), Colton Accomazzo (discus), Ryder Lambert (high jump) and Ben Kirbo (pole vault).

Overall, Stephenville scored 198 points and was second in the final boys team standings behind Decatur’s 198 points, and the Honeybees were also second in the varsity girls division, by a 211-148 point margin.

The Honeybees and the Yellow Jackets are slated to compete Saturday in Brownwood at the Bluebonnet Relays. After spring break, they will go to the Tiger Relays in Glen Rose on March 19, then host the Stephenville Optimist Relays, March 27.

GIRLS

100-meters — 1. Victoria Cameron 11.87; 6. Amber Walker 12.94; 17. Kaylar Harris 14.46; 19. Esmerelda Meza 15.86.

200 — 1. Victoria Cameron 24.90; 14. Jordan DeCorte 30.18.

400 — 2. Amiah Rodriguez 1:03.82; 5. Kenna Cashon 1:07.80.

800 — 1. Amiah Rodriguez 2:34.50.

1,600 — 8. Marisa Otero 6:08.73.

3,200 — 3. Marisa Otero 13:08.82.

100 hurdles — 2. Lila Richards 17.99; 3. Arianna Burt 18.08; 5. Livi Leinhauser 18.55.

300 hurdles — 3. Lila Richards 52.02; 5. Maggie McGregor 55.06.

400 relay — 5. SHS (Amber Walker, Jasaria Lecon, Lila Richards, Haylar Harris) 54.17.

800 relay — 6. SHS (Amber Walker, Cheyenne Bullard, Livi Leinhauser, Jasaria Lecon) 1:56.22.

Shot put — 2. Diana Estrada 32-9; 3. Madison Durant 31-4.

Discus — 3. Emma Giddings 86-11; 5. Flor Vazquez 77-06.

High jump — 1. Landri Withers 5-0; 6. Allie Decker 4-10; 8. Kaylar Harris 4-06.

Pole vault — 1. Keidra Mills 9-6.

Triple jump — 1. Shayden Toof 35-5.50; 5. Livin Leinhauser 32-5

BOYS

100-meters — 9. Carson McKinney 11.79; 15. Alex Barba 12.82.

200 — 3. Kason Philips 23.47; 5. Coy Eakin 24.04.

400 — 9. Brad Beaty 56.21; 14. Edgar Juarez 1:02.29.

400 relay — 5. SHS (Brayden Garcia, Colton Accomazzo, Carson McKInney, Devrin Brown) 48.46.

800 relay — 6. SHS (Brayden Garcia, Colton Accomazzo, Ryder Lambert, Kason Philips) 1:40.65.

1,600 relay — 2. SHS (Brayden Garcia, Ryder Lambert, Brad Beaty, Coy Eakin) 3:39.46.

Shot put — 1. Logan Davis 45-1; 5. Carson McKinney 39-10; 13. Damien Meza 35-0.

Discus — 1. Colton Accomazzo 126-9; 2. Logan Davis 124-0; 5. John Rex Haile 110-9.

High jump — 1. Ryder Lambert 6-0; 3. Brayden Garcia 5-10.

Pole vault — 1. Ben Kirbo 12-0; 2. Cashon Bramlett 11-6.

Long jump — 2. Kason Philips 20-1.

Triple jump — 4. Brayden Garcia 39-4.